מחשבון bmr

מבוא

מחשבון BMR הוא כלי פשוט אך רב עוצמה שניתן להשתמש בו לחישוב קצב חילוף החומרים הבסיסי (BMR). BMR הוא כמות האנרגיה הכוללת שמוציא אדם במנוחה ביום והיא שונה עבור כל אדם. מחשבון זה יעזור לך לגלות את ה-BMR שלך ולוודא שאתה אוכל מספיק כדי לשמור על המשקל שלך.

לצורך מחשבון זה, נניח שאתה בישיבה, כלומר אתה מבלה את רוב זמנך בישיבה או בשכיבה. אם יש לך רמה גבוהה של פעילות גופנית, אנא השתמש במשוואת האריס בנדיקט במקום זאת.

משוואת האריס בנדיקט

משוואת האריס-בנדיקט היא נוסחה המשמשת להערכת קצב חילוף החומרים הבסיסי (BMR). הוא נוצר בשנת 1919 על ידי ד"ר לואיס וולקוט וד"ר מרגרט מודסלי-בנט מבית החולים סנט ברתולומיאו בלונדון בהתבסס על מחקריהם עם 821 עובדים גברים בלונדון ובניו יורק.

מדד מסת הגוף (BMI) הוא מדד לשומן הגוף המבוסס על גובה ומשקל. הדרך הנפוצה ביותר לחישוב BMI היא לחלק משקל בקילוגרמים בגובה במטרים בריבוע.

ניתן להשתמש במחשבון ה-BMI כדי לגלות אם אתה בטווח הבריא, עודף משקל, תת משקל או השמנת יתר. זה יכול לשמש גם כדי לגלות את אחוז השומן בגוף שלך.

מחשבון ה-BMI הוא כלי נהדר למדידת רמת הבריאות והכושר שלך.

הכירו את ה-BMI ואת מטרתו

ה-BMI מחושב על ידי חלוקת משקלו של האדם בקילוגרמים בגובהו במטרים בריבוע.

ה-BMI משמש להערכת האם אדם סובל מעודף משקל או תת משקל. זה יכול לשמש גם כדי לקבוע את הסיכון לפתח מחלות לב וכלי דם, סוכרת ומחלות אחרות הקשורות להשמנה.

מחשבון BMR הוא כלי שמחשב את קצב חילוף החומרים הבסיסי שלך, שהוא כמות האנרגיה שאתה צריך כדי לשמור על משקל הגוף שלך. זה נקרא גם מחשבון BMR או מחשבון BMI.

המטרה העיקרית של מחשבון BMR היא לחשב את מספר הקלוריות הדרושות לאדם כדי לשמור על משקלו הנוכחי. זה לוקח בחשבון גיל, גובה ומין. ככל שקצב חילוף החומרים שלך גבוה יותר, כך תזדקק ליותר קלוריות על מנת לשמור על המשקל שלך.

איך מחשבים BMI?

ה-BMI של אדם מחושב על ידי חלוקת משקלו בקילוגרמים בריבוע גובהו במטרים. לדוגמה, אדם ששוקל 70 קילו וגובהו 1.8 מטר יהיה בעל BMI של 27.

ארגון הבריאות העולמי מגדיר אנשים עם BMI בין 18.5 ל-24.9 כבעלי משקל תקין, אלו עם BMI בין 25 ל-29.9 כסובלים מעודף משקל, ובעלי BMI מעל 30 כשמנים.

מחשבון BMR

מחשבון BMR יכול לחשב את קצב חילוף החומרים הבסיסי שלך, שהוא מספר הקלוריות שאתה צריך כדי לשמור על המשקל שלך.

איך מחשבים BMI?

BMI מחושב על ידי חלוקת משקלו של אדם בקילוגרמים בגובהו במטרים בריבוע.

מספר זה מוכפל אז במקדם המרה של 703 כדי לקבל את ה-BMI. חישוב זה מספק אומדן לכמות השומן בגוף של אדם.

דילוג לתוכן